میشولک

آموزش اینستاگرام از صفر تا صد

۱۲ آبان ۱۳۹۶


Estimated reading time:0 minutes, 11 seconds

آموزش استفاده از اینستاگرام: آموزش اینستاگرام از صفر تا صد در سایت میشولک
همان طور که شما عزیزان می دانید، اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی به خصوص در میان جوانان و برند های مختلف تجاری می باشد. بسیاری از کاربران از این شبکه اجتماعی برای موارد مختلفی مثل انتشار عکس ها و ویدیوها به منظور تعامل با دوستان و آشنایان، ایجاد تبلیغات برای تجارت های مختلف، انجام خرید های اینترنتی و حتی مشاهده مطالب آموزشی استفاده می نمایند. از این رو یادگیری کار با اینستاگرام امروزه به یک امر مهم برای بسیاری افراد مبدل شده است.
در این مجموعه مقالات ما قصد داریم آموزش استفاده از اینستاگرام را به صورت مو به مو و جامع برای شما بیاوریم. پس با ما همراه باشید.
آموزش دانلود و عضویت در اینستاگرام
آموزش منوهای اصلی موجود در اینستاگرام
چگونه یک عکس بر روی پروفایل اینستاگرام قرار دهیم؟
چگونه عکس پروفایل اینستاگرام خود را حذف نماییم؟
چگونه اطلاعات شخصی را در اینستاگرام ویرایش کنیم
چگونه پسورد اینستاگرامم را تغییر دهم؟
چگونه دوستان خود را در اینستاگرام بیابیم؟
چگونه پست های دوستانمان را در اینستاگرام مشاهده نماییم؟
چگونه در اینستاگرام عکس بگذاریم؟
چگونه در اینستاگرام ویدیو بگذاریم؟
چگونه در اینستاگرام استوری ایجاد کنیم؟
چگونه در اینستاگرام چند استوری ایجاد کنیم؟
چگونه در اینستاگرام کسی را بلاک (Block) کنیم؟
چگونه در اینستاگرام کسی را آنبلاک (Unblock) کنیم؟
چگونه در اینستاگرام اکانت تجاری ایجاد کنیم؟
چگونه کسی را در یک عکس تگ کنیم؟
چگونه عکسی که در آن تگ شده ایم را حذف کنیم؟

آموزش منوهای اصلی موجود در اینستاگرام پس از آنکه شما در اینستاگرام عضو شدید باید گزینه های مختلف موجود در اینستاگرام را بشناسید، (چگونگی دانلود و عضویت در اینستاگرام در مقاله دیگری در این مجموعه توضیح داده شده اند) هرگاه شما آیکون اپلیکیشن اینستاگرام را در اسمارت فون خود لمس نمایید صفحه ای برای شما نمایش داده خواهد شد که در پایین ترین بخش آن یک نوار ابزار وجو دارد. در این نوار ابزار ۵ گزینه مختلف وجود دارد که در ادامه تمام یاین ۵ گزینه و چگونگی استفاده از آن ها برای شما آورده شده است.

چگونه پست ها و استوری های دوستانمان را در اینستاگرام مشاهده کنیم؟ اولین گزینه از سمت چپ در نوار ابزار یا منوی اصلی اینستاگرام که در پایین صفحه اینستاگرام قرار دارد، به شکل یک خانه بوده و اگر شما آن را لمس کنید به صفحه home اینستاگرام خود انتقال داده می شوید و می توانید مطالبی که دوستانتان به اشتراک گذاشته اند اعم از تصاویر، ویدیو ها و همچنین استوری ها را ببینید. در این صفحه تنها پست های کسانی که شما آنها را فالو کرده باشید برای شما نمایش داده خواهد شد.

سه آپشن در زیر هر پست وجود دارد که آپشن اول از سمت چپ که به شکل یک قلب می باشد به شما این امکان را می دهد که پست مربوطه را لایک کنید، آپشن دوم از سمت چپ برای شما این امکان را فراهم می آورد که برای پست مربوطه کامنت بگذارید و آپشن سوم برای ارسال پست به دیگر دوستان شما می تواند به شما کمک کند، اگر شما این آپشن را لمس کنید صفحه جدیدی در پایین صفحه کنونی برای شما نمایش داده می شود که شما می توانید در این صفحه کسی که می خواهید پست مربوطه را به عنوان پیام برای او بفرستید، را از میان افراد موجود انتخاب نمایید.

یک آپشن دیگر هم در منتها الیه سمت راست زیر هر پست وجود دارد که لمس آن موجب ذخیره شدن آن پیام در حافظه اینستاگرام شما می گردد و شما می توانید در صفحه اصلی پروفایل خود این پیام های ذخیره شده را بازیابی نمایید. علاوه بر این در بالای صفحه home اینستاگرام شما تصویر دایره ای شکلی وجود دارد که در زیر هر یک نام یکی از دوستان شما و یا صفحاتی که شما در اینستاگرام فالو کرده اید نوشته شده است، این دایره ها مربوط به استوری های اشتراک گذاری شده توسط دوستان شما در اینستاگرام می باشد. شما به سادگی می توانید با لمس هر یک از دایره ها، استوری مربوطه را مشاهده نمایید.

چگونه دوستان خود را در اینستاگرام بیابیم؟

چگونه صفحات مورد نظر خود را در اینستاگرام بیابیم؟

دومین گزینه موجود در منوی اصلی اینستاگرام که در زیر صفحه اصلی اینستاگرام قرار دارد، به شکل ذره بین بوده و شما می توانید با لمس آن به موتور جستجوگر اینستاگرام ارجاع داده شوید، این موتور جستجوگر می تواند برای جستجوی موارد مختلفی کاربرد داشته باشد.

برای مثال شما می خواهید شخصی را در اینستاگرام بیابید، به سادگی نام شخص را در کادر جستجوی موتور جستجوگر اینستاگرام تایپ می کنید تا تمامی کسانی که با آن نام در اینستاگرام عضو شده اند برای شما نمایش داده شوند. علاوه بر این شما می توانید نام برند ها و فروشگاه ها را نیز در این موتور جستجوگر جستجو نمایید و یا موضوعات روز دنیا را جستجو کنید تا ببینید که چه صفحاتی در اینستاگرام درباره این موضوعات وجود دارد.

در زیر کادر جستجوی موجود در این صفحه یک ردیف تصاویر دایره ای شکل وجود دارد که اینها استوری هایی افرادی است که اینستاگرام تصور کرده است ممکن است شما به آنها علاقه مند باشید، این استوری های پیشنهادی بر اساس صفحاتی که شما فالو کرده اید و تصاویری که لایک کرده اید انتخاب می شوند.

در زیر استوری های هم حجم عظیمی از تصاویر پیشنهادی وجود دارد که اصطلاحا به آنها ساجسشن ها یا suggestion های اینستاگرام گفته می شود و شما می توانید این تصاویر را مشاهده کنید و اگر به هر یک از آنها علاقه مند بودید صفحه مربوط به آن را در اینستاگرام فالو کنید.

چگونه در اینستاگرام پست بگذاریم؟

چگونه در اینستاگرام ویدیو منتشر کنیم؟

چگونه در اینستاگرام عکس بگذاریم؟

سومین گزینه موجود در منوی اصلی اینستاگرام چیزی شبیه به یک علامت “+” است که در یک مربع تو پر حک شده است و شما با لمس این گزینه می توانید پست های جدیدی در اینستاگرام منتشر کنید. پس از آنکه شما علامت “+” را در منوی پایین اینستاگرام لمس نمودید صفحه ای به شکل زیر برای شما نمایش داده خواهد شد:

شما می توانید با استفاده از گزینه های مختلف موجود در این صفحه تصاویر و ویدیوهایی در اینستاگرام منتشر نمایید. در زیر این صفحه شما سه گزینه مشاهده می نمایید، “Gallery”، “Photo” و “Video” . اگر شما گزینه “Gallery” را لمس نمایید می توانید از تصاویر و ویدیوهای موجود در گالری اسمارت فون خود یکی را انتخاب کنید و آن را در اینستاگرام منتشر نمایید.

 

اگر شما گزینه “Photo” و یا “Video” را لمس نمایید آنگاه اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که با استفاده از دوربین اسمارت فون خود یک عکس بگیرید و یا یک ویدیو ضبط کنید و آن را در اینستاگرام منتشر نمایید. چگونه چند عکس را در یک پست اینستاگرام بگذاریم؟ همان طور که گفته شد شما برای ارسال پست در اینستاگرام باید در منوی اصلی اینستاگرام گزینه ای را انتخاب کنید که بر روی آن علامت “+” حک شده است، پس از آن شما به صفحه جدیدی انتقال داده می شوید، در وسط این صفحه چند آپشن برای تنظیمات پست وجود دارد و شما می توانید با استفاده از آنها ویدیو ها و یا تصویر هایی را که می خواهید منتشر کنید، ویرایش نمایید.

گزینه اول از سمت راست که بر روی آن عبارت “Select multiple” حک شده است می تواند برای شما این امکان را فراهم نماید که شما چند ویدیو و یا چند تصویر را در یک پست منتشر نمایید. زمانی که شما این گزینه را لمس نمایید امکان انتخاب چند تصویر و یا چند ویدیو از تصاویر و ویدیوهای موجود در گالری برای شما فراهم می گردد، تنها کافیست که از میان تصاویر و ویدیوهای موجود در گالری که در زیر همین آپشن ها برای شما نمایش داده می شوند آن تصاویر و ویدیوهایی را که می خواهید در یک پست قرار دهید را لمس کنید تا کنار آنها تیک زده شود و سپس زمانی که شما این پست را منتشر نمایید دوستان شما می توانند با ورق زدن و یا کشیدن انگشت خود از سمت راست به سمت چپ بر روی پست شما، تصاویر و ویدیوهای دیگری که شما در این پست به اشتراک گذاشته اید را نیز تماشا نمایند.

چگونه چند عکس را در اینستاگرام به هم بچسبانیم؟

در بخش تنظیمات پست در اینستاگرام همان طور که در تصویر زیر نمایش داده شده است گزینه ای به نام Layout وجود دارد که گزینه دوم از سمت راست می باشد، این گزینه به شما این امکان را می دهد که چند تصویر یا ویدیو را در یک قاب قرار داده پست نمایید البته شما باید ابتدا Layout را دانلود و نصب نمایید تا قابل استفاده باشد. زمانی که برای اولین بار این گزینه را لمس می کنید اینستاگرام یک صفحه جدیدی برای شما باز می کند و از شما می پرسد که آیا تمایل به نصب Layout دارید و شما می توانید با لمس گزینه “Get Layout” در همین صفحه می توانید Layout را نصب نمایید. حال اگر مجددا گزینه Layout را لمس نمایید به صفحه دیگری ارجاع داده می شوید که در آن قاب های مختلفی وجود دارد و شما می توانید با انتخاب این قاب ها بسته به ظرفیت قاب همان تعداد تصویر یا ویدیو از گالری اسمارت فون خود انتخاب کنید تا درون این قاب قرار داده شوند و شما بتوانید چند تصویر یا ویدیو را در یک قاب منتشر نمایید.

چگونه ویدیو یا تصویر متحرک تکرار شونده در اینستاگرام ایجاد کنیم؟

گزینه سوم از سمت راست در منوی تنظیمات پست که در شکل زیر نشان داده شده است، Boomerang نام دارد این گزینه امکان انتشار تصاویر متحرک را به شما می دهد، یعنی شما با انتخاب این گزینه می توانید یک تصویر ثبت کنید که چند فریم پیش و پس از تصویر اصلی نیز توسط Boomerang ثبت می شود و سپس آن تصاویر به عنوان یک تصویر متحرک تکرار شونده می توانند در اینستاگرام پست شوند البته شما برای استفاده از این گزینه باید ابتدا نرم افزار مربوط به آن را دانلود و نصب نمایید، این کار بسیار ساده است، زمانی که شما برای بار اول گزینه Boomerang را انتخاب می نمایید یک صفحه برای شما نمایش داده می شود که در آن اینستاگرام به شما می گوید شما برای استفاده از این آپشن باید آن را دانلود نمایید و یک گزینه “Get Boomerang” در زیر آن قرار دارد که شما می توانید با انتخاب این گزینه با سادگی Boomerang را دانلود نمایید.

یک گزینه دیگر نیز در منتها الیه سمت چپ قرار دارد که بر روی آن دو فلش در جهت مخالف نمایش داده شده اند، این آپشن می تواند به شما کمک کند که قطع بزرگتری از تصویری که می خواهید در اینستاگرام قرار دهید را برای منتشر کردن انتخاب نمایید زیرا اینستاگرام به صورت پیش فرض یک قطع مربعی از وسط عکس را برای انتشار انتخاب می نماید و شما می توانید با انتخاب این گزینه کاری کنید که یک قطع مستطیلی از تصویر انتخابی شما در اینستاگرام منتشر گردد. چگونه می توانیم در اینستاگرام چک کنیم دوستانمان کدام پست ها را لایک کرده اند؟ چهارمین گزینه از منوی اصلی اینستاگرام یک علامت قلب است که با لمس آن شما می توانید لایک ها و کامنت های ارسالی دوستانتان برای پست های خود و همچنین پست های دیگر موجود در اینستاگرام را مشاهده کنید.

زمانی که شما این گزینه را لمس کنید به صفحه ای انتقال داده می شوید که در بالای آن ۲ گزینه وجود دارد که بر روی آنها عبارت های “You” و “following” حک شده است، زمانی که شما گزینه “You” را لمس کنید می توانید ببینید چه کسانی پست های شما را لایک کرده اند و یا برای شما کامنت گذاشته اند و همچنین می توانید صفحاتی که اینستاگرام به شما پیشنهاد کرده است، را نیز در همین بخش مشاهده کنید. زمانی که شما گزینه “Following” را در بالای صفحه خود انتخاب نمایید می توانید پست هایی که دوستان شما در چند ساعت اخیر آنها را لایک کرده اند مشاهده نمایید در واقع شما می توانید در این بخش فعالیت های دوستانتان در اینستاگرام را مشاهده کنید. گزینه آخری که در منوی اصلی اینستاگرام قرار دارد یک دایره است که عکس پروفایل شما در آن قرار گرفته است (اگر شما عکس پروفایل نداشته باشید در این دایره چیزی نمادین مشابه سر یک انسان قرار داده می شود) که شما با لمس این گزینه به صفحه شخصی خودتان در اینستاگرام منتقل خواهید شد و می توانید پست ها و مطالبی که خودتان به اشتراک گذاشته اید را مشاهده نمایید. علاوه بر این شما در این صفحه می توانید با استفاده از گزینه “Edit Your Profile” تنظیمات پروفایل خود را تغییر دهید. آموزش چگونگی ایجاد تغییرات در تنظیمات با استفاده از گزینه “Edit Your Profile” در یک مقاله آموزشی دیگر در این مجموعه آورده شده است.