میشولک

با این روش ها خانومدگی خانوماشویی خود را بیمه کنید

۲۹ خرداد ۱۳۹۶


3001950

دعوا و اختلافات خانوماشویی ممکن هست میان زیادی از زوجین اتفاق بیفتد اما زمانی این مشکل بزرگتر می شود که همسران در دعوا پای طلاق را به میان می کشند. یکی از مخاطبان رونامه خراسان نوشته هست: جناب آقا هستم ۳۰ ساله، پنج سال هست ازدواج کـــرده ام یک دختر ۳ ساله هم دارم ولی با همسرم سر هر چیزی که بحث می کنیم می گوید طلاق! لطفاً راهنمایی ام کنید؟

بنفشه دولت‌آبادی-مشاور خانواده در پاسخ به این سئوال در روخانومامه خراسان نوشت: با سلام خدمت شما مخاطب گرامی. خانومدگی خانوماشویی را نمی توان به طور تکمیل از طلاق بیمه کـــرد. مرز چیزهایی که به خانومدگی هستحکام می بخشند با چیزهایی که خانومدگی خانوماشویی را به خطر می انداخانومد گاهی زیاد باریک هست. در واقع گاهی خانومدگی نزدیک و صمیمانه حتی با وجود داشتن فرخانومد، می تواند خطرات افزایشی داشته باانجام گرفت. روش هایی که در ادامه به شما پیشنهاد می کنیم تا حدودی می تواند خانومدگی خانوماشویی شما را بیمه کند.

یکدیگر را دلگرم کنید

یکی از پایه های یک رابطه عمیق، دلگرمی هست که شما زوج گرامی می توانید آن را به یکدیگر منتقل کنید. آنچه در دلگرمی وجود دارد، امنیت روانی هست. امنیتی که از نظر ما روان شناسان بنیادهای روابط عمیق مانند رابطه با پدر و مادر را خانومده می کند. در این زمان هر دو طرف برای مشکلات مختلف احساس نیاز به تکیه گاه می کنند. در واقع اگر تا پیش از این تایمی دچار مشکل می انجام گرفتید به پدر و مادر خود تکیه می کـــردید، امروز به همسری مهربان تکیه کنید. فراموش نکنید زوج هایی که به یکدیگر دلگرمی می دهند یکی از اصول روابط عمیق و صمیمی را رعایت می کنند.

اختلاف ها را کنار بگذارید

بر این اساس اختلاف با خانومدگی خانوماشویی عجین هست. در ازدواج های سالم خانوم و شوهرها با اختلاف ها برخورد اثر بخشی دارند و اختلافات را نیکو اداره می کنند. سعی کنید اختلافات خود را با همسرتان اداره کنید. مهارت های حل مسئله یاد گرفتنی هست. هر خانوم و شوهری می توانند آن را یاد بگیرند.

هر انسانی به تتکمیل نیاز دارد

آخرین باری که به دلیل اشتباهات تان از همسرتان معذرت خواهی کـــرده اید چه زمانی بوده هست؟ تایمی در مواقع حساس و به دلیل اشتباهات و به جای جر و بحث عذرخواهی می کنید، تجربه ای را به همسرتان هدیه می کنید که تا پیش از این نکـــرده اید. تایمی به دلیل اشتباهات، شجاعانه معذرت می خواهید دیوار کمال طلبی های کاذب، تسلط و قدرت طلبی های بیمارگونه را فرو می ریزید و با یک معذرت خواهی ساده، راه را برای صمیمیت زیاد از پیش آماده می کنید.

تایمی را برای خوش گذرانی هفتگی کنار بگذارید

برای خوشحال کـــردن خود و همسرتان پلن داشته باشید و زمانی را به عنوان یک خانوم و شوهر برای هم اختصاص دهید. زمانی که مداخله گرهایی مثل فامیل، دوستان، کار و حتی فرخانومدتان مزاحم آن نباشند. تایمی آرزوها و علایق مشترکتان را در نظر می گیرید می توانید از آن ها به عنوان راهی برای نزدیک انجام گرفتن به هم، صحبت کـــردن و خوش بودن با هم هستفاده کنید. از سویی به تفاو ت های هم احترام بگذارید و سعی کنید به خانومدگی شخصی همسرتان لطمه نخانومید. احساس فردیت لازمه هر رابطه پویا و بلند مدت هست.

انتظارات واقع بینانه ای از یکدیگر داشته باشید

در جامعه تصورات غیر واقع بینانه و رمانتیکی درباره ازدواج و روابط خانوماشویی وجود دارد. سعی کنید انتظارات خود را تعدیل کنید. نسبت به خوهسته ها و آرزوهای غیر واقع بینانه ای که رابطه شما را تحت تاثیر قرار می دهد، شناخت پیدا کنید. فراموش نکنید دو نیاز انسان در کانون خانواده نیاز به عشق و تعهد هست.


Post Views:
۳۰۰