میشولک

بهترین روش ها برای در امان ماندن از امواج الکترومغناطیس

۱۴ بهمن ۱۳۹۶


اغلب مردم از میزان تماس روزانه خود با امواج الکترومغناطیس اطلاع ندارند و از آسیب‌های این امواج بر بدن بی خبرند ،امواج الکترومغناطیس می‌توانند باعث بیماری‌های مختلفی مانند سرطان کلون، آسیب‌های دستگاه گوارش، بیماری‌های قلبی و تومور مغزی شوند.

ما قصد داریم که در این مقاله راه‎های محافظت در برابر امواج الکترومغناطیس را برای شما شرح دهیم.

 تلفن همراه را با فاصله از خود قرار دهید

بیشتر مردم گوشی تلفن همراه‌ خود را حتی زمانی که در منزل هستند در جیبشان می گذارند در صورتی که  که باید فاصله‌ی تلفن همراه را از خود زیاد کنند. راه حل این کار این است که صدای زنگ گوشی را زیاد کرده و آن را در مکانی دور از جایی که می‌نشینید بگذارند، و حداقل یک متر از آن فاصله بگیرند.

 

استفاده از  مایکروفر را به حداقل برسانید

باید بدانید که مایکروفر قوی‌ترین امواج را در بین لوازم خانگی منتشر می‌کند و فاصله‌ی بیشتری را تحت تاثیر قرار می‌دهد. همچنین آشپزی  با مایکروفر اصلاً خوب نیست تا می توانید از این دستگاه زیان آور استفاده نکنید.

 

لپ تاب را روی پایتان نگذارید

لپ‌تاپ قوی‌ترین امواج الکترومغناطیس را از خود منتشر می‌کند، اما متاسفانه اکثر افراد به‌طور مداوم و با فاصله‌ی کم از آن استفاده می‌کنند به جای قرار دادن لپ‌تاپ روی پاها بهتر است از لوازمی مانند کتاب یا یک وسیله های فلزی بین لپ‌تاپ و بدن بگذارید تا مستقیماً با شما در تماس نباشد همچنین بهتر است از صفحه کلید و ماوس نیز استفاده کرد.

 

از نورپردازی های مناسب در منزل استفاده کنید

در اکثر خانه ها از روشنایی‌هایی استفاده می‌کنند که میزان زیادی امواج الکترومغناطیس را از خود منتشر می‌کنند ،معمولا این روشنایی‌ها عبارتند از لامپ‌های فلورسنت و هالوژن‌های ولتاژ پایین اماراه حل اوّل تکنولوژی روشنایی LCD می‌باشد که معمولا گران است، اما می‌توان از دستگاه‌های محافظت در مقابل امواج استفاده کرد که از شما در برابر انواع امواج الکترومغناطیس با فرکانس‌های مختلف حفاظت می‌کند.

 

با پای برهنه پیاده روی کنید

تحقیقات نشان داده است که پیاده‌روی با پای برهنه روی سطح زمین باعث پدیده‌ی گراندینگ شده و جریان الکترومغناطیس بدن را به زمین انتقال می‌ دهد،  این کار باعث کاهش استرس و تقویت سیستم ایمنی بدن نیز  می‌شود،و پیشنهاد می‌شود که چند گلدان طبیعی در منزل داشته باشید و گاهی با پای برهنه قدم بزنید ، این عمل خیلی به کاهش تاثیر امواج الکترومغناطیس کمک می کند.

 

مکالمه با تلفن همراه را به حد اقل برسانید

زمانی که در منزل هستید تا می توانید از تلفن معمولی استفاده کنید.،ولی اگر مجبور به استفاده از تلفن همراه شدید مکالمه را در کوتاه‌ترین زمان موجود به اتمام برسانید ، تلفن همراه به سبب نزدیکی آن به جمجمه بیشترین آسیب را به بدن می‌رساند، استفاده از هدفون با سیم نیز  مفید می باشد.

 

 از لامپ کریستال نمک استفاده کنید

این نوع لامپ با انتشار یون منفی در فضای اطراف سبب کاهش امواج  الکترومغناطیس در محیط می‌شود.

 

از تکنولوژی‌های بی‌سیم استفاده نکنید

باید توجه داشته باشید که تعداد لوازم منزل که از تکنولوژی بی‌سیم استفاده می‌کنند را به حداقل برسانید. تجهیزاتی با تکنولوژی وای‌فای حتی زمانی که از آن‌ها استفاده نمی‌شوند  هم فرکانس‌های قدرتمند الکترومغناطیس منتشر می‌کنند.برای در امان ماندن از این امواج می توانید تکنولوژی‌های با سیم را جایگزین کنید.