میشولک

متن پیام تبریک تولد حضرت مسیح توسط روحانی به پاپ فرانسیس

۵ دی ۱۳۹۶


متن پیام تبریک تولد حضرت مسیح توسط روحانی به پاپ فرانسیس

 

تولد حضرت مسیح

«بسم الله الرحمن الرحیم

عالی‌ جناب پاپ فرانسیس

رهبر کاتولیک‌های جهان

 

با کمال مسرت، میلاد خجسته پیامبر رحمت و سعادت حضرت عیسی مسیح(ع) و همچنین آغاز سال ۲۰۱۸ میلادی را به جناب عالی و تمامی پیروان آن پیامبر صلح و دوستی در سر تا سر جهان تبریک می‌گویم.

امیدوارم در سال جدید و در پرتو آموزه‌های پیامبران الهی و با تأسی به رفتار و منش نیک‌خواهانه آنان، شاهد ریشه‌کن شدن هر گونه پلیدی، زشتی، تبعیض و فقر برای آحاد بشریت باشیم. در جهان امروز که در تلاطمی از ناهنجاری‌های اخلاقی، بی‌عدالتی و رنج و عذاب به سر می‌برد وظیفه مهم دولتمردان و عالمان و اندیشمندان دینی است که با همیاری و کمک به یکدیگر، جهانی زیبا و مملو از صلح و آرامش و اعتدال و پرهیز از خشونت و افراط را ایجاد نمایند و این میراث ماندگار را برای آیندگان به یادگار بگذارند.

ضمن آرزوی سالی پر از برکت و شادکامی، از خداوند متعال، سلامتی و موفقیت آن جناب و سربلندی و سعادت همگان را مسألت دارم.

حسن روحانی

رییس جمهوری اسلامی ایران

در پیامی جداگانه جهانگیری میلاد حضرت عیسی(ع) را به همتایان مسیحی تبریک گفت

معاون اول رییس جمهور در پیام هایی جداگانه به همتایان خود در کشورهای مسیحی، میلاد فرخنده حضرت عیسی بن مریم(ع)، پیامبر صلح و آزادی و همچنین آغاز سال ۲۰۱۸ میلادی را به دولت ها و ملتهای مسیحی جهان تبریک گفت.

اسحاق جهانگیری ابراز امیدواری کرد در سال جدید و در سایه تعالیم روشنی بخش، هدایتگر و انسان ساز پیامبران الهی، شاهد گسترش روز افزون صلح، آرامش، نشاط و موفقیت برای همه پیروان ادیان الهی در سراسر جهان باشیم.

پیام شهردار تهران به مناسبت میلاد حضرت مسیح(ع)

شهردار تهران در پیامی میلاد حضرت مسیح (ع) را به شهروندان مسیحی تبریک گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری تهران، در پیام نجفی آمده است:

«وجود قدسی حضرت مسیح(ع)، نشانه‌ای است از تقدیس حق در طریق توحید.

در شب میلاد پیامبرِ صلح و دوستی، صمیمانه شادباش می‌گویم به همشهریانِ پیرو او.

تهران در طول تاریخ همواره ثابت کرده است میزبانِ خوب برای پیروانِ ادیان الهی بوده است و همزیستی مسالمت آمیزِ پایتخت‌نشینان در طولِ تاریخ زبانزد خاص و عام است.

بر خود فرض می‌دانم بر تعهد تهران به شهروندانِ مسیحی تاکید نمایم و بار دیگر میلاد با سعادتِ پیامبرِ برگزیده خدا حضرت مسیح (ع) را تبریک و تهنیت عرض نمایم.»